AKTUALNOŚCI / Wędrujące Ale Kino!

Nasze programowe gwiazdy! Program 13. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino!

Program 13. edycji Wędrującego Ale Kino skupia się wokół prawdziwych perełek wśród filmów dla dzieci i młodzieży, które zdobyły uznanie w gronie jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!.

 

W tegorocznej edycji prym wiodą produkcje, w których na pierwszy plan wysuwa się wątek relacji rodzinnych. Portretowane w filmach familie są często niekompletne, na pierwszy rzut oka niedoskonałe, ale oferują młodym bohaterom to, co najważniejsze: bezwarunkowe wsparcie w trudnych życiowych sytuacjach.

Repertuar pełen jest filmów o walorach edukacyjnych i artystycznych

"Angel" w reż. Denisa Bottsa, który pokaże młodym widzom, że nie trzeba się zmieniać, by zyskać popularność, a prawdziwą wartość w życiu mają sprawdzeni przyjaciele. Film zdobył wyróżnienie Dziecięcego Jury w Konkursie Filmów Pełnometrażowych.

Kolejną produkcją jest uhonorowana wspomnianym wyróżnieniem, "Republika dzieci" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Ten niezwykły film, w którym świat rzeczywisty przeplata się z elementami fantastycznymi i mitycznymi, ukaże młodym kinomanom wartość rodziny, przyniesie lekcję tolerancji dla inności i pokaże, że pieniądze nie dają trwałego szczęścia.

"Moja mama gorylica", czyli szwedzka produkcja wyróżniona przez dorosłe jury w Konkursie Filmów Pełnometrażowych, to głęboko poruszająca opowieść z wielkim sercem i jasnym przesłaniem – nigdy się nie zgadzaj na mniej, niż zasługujesz. To produkcja przepełniona ciepłem, empatią i inteligentnym humorem, który może być bliski także dorosłym widzom.

I last but not least propozycja wyróżniona przez Jury Edukatorów Filmowych, czyli "Moje życie to cyrk" wyreżyserowana przez Myriam Bouchard o potrzebie realizacji własnych potrzeb a oczekiwaniach innych. O tym jak układać rodzinne relacje i tęsknocie do zwyczajnego życia. A co jeśli zwykłe życie też nie jest zwykłe?

Na widzów czeka cała paleta emocji i wrażeń, to możemy zagwarantować!