AKTUALNOŚCI / Wędrujące Ale Kino!

Dumny jak... 40 jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Chcieliśmy się pochwalić tegoroczną identyfikacją wizualną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! od którego swój początek 13 lat temu wziął Festiwal Młodego Widza Wędrujące Ale Kino!

Plakat i cała identyfikacja autorstwa Beaty Śliwińskiej – Barrakuz.

- Czterdziestej edycji Ale Kino! towarzyszył będzie wizerunek pawia. Ten szlachetny i piękny ptak olśniewa mieniącym się różnorodnymi barwami ogonem, a jego donośny krzyk słychać z daleka. Chcemy, aby taki właśnie był nasz festiwal: żeby pokazywane na nim filmy były wielobarwne i każdy młody widz mógł odnaleźć obraz w swoim ulubionym kolorze; żeby obrazy te były niezwykłe, zachwycające i pozostawały w pamięci na długo. I wreszcie aby ich mądre przesłania były jak najlepiej słyszalne przez dzieci i dorosłych niczym ów pawi głos - mówi dyrektor festiwalu Jerzy Moszkowicz.

 

 

Plakat i całą identyfikację opracowała w tym roku Beata Śliwińska Barrakuz, multidyscyplinarna projektantka wizualna i kreatywna, autorka projektów związanych z kulturą masową, reklamą jak i projektami niekomercyjnymi. Pracuje w nurcie modyfikacji graficznych i kolażu i na tej technice opiera w większości swoją pracę. Jest laureatka licznych konkursów okładkowych, jak konkurs Polish Graphic Design Award 2018, w którym otrzymała nagrodę za najlepszą ilustrację prasową i wyróżnienie za plakat komercyjny. Nominowana również w kategorii Projektant w konkursie Projekt Roku 2017 oraz wyróżniona w konkursie PROJEKT ROKU 2019/2020.