19 maja WAK-owy bus dotarł do Czarnkowa!

Czarnków jest jednym z tych miast, do którego Wędrujące Ale Kino! przyjeżdża od początku swojego istnienia, czyli od 13 lat.

13 jest szczęśliwą liczbą dla Festiwalu Filmów Młodego Wędrujące Ale Kino! bo po dwóch latach wirtualnych edycji mogliśmy wrócić wreszcie do kina i spotkań na żywo z widzami.

Bardzo za tym tęskniliśmy!

W Czarnkowie również widownia wypełniła salę kina Światowid po brzegi. Kto brał udział w przygotowaniu jakiegoś wydarzenia filmowego, ten wie, jaki to piękny i pożądany widok. Najpierw przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami oglądały perypetie sympatycznej sówki. Potem nieco starsi widzowie i widzki spotkały się z bohaterami filmów Jak ocalić smoka i Angel.

Następnego dnia kolejne spotkania z widzami na seansach. Równolegle jurorki i jurorzy prowadzili pełne emocji obrady i chyba pierwszego dnia mieli już swojego faworyta, choć zostały im jeszcze 2 filmy konkursowe do obejrzenia. A reporterzy i reporterki wprawiali się w przeprowadzanie wywiadów. Było iście festiwalowo. Zerknijcie do galerii i sami się przekonajcie.

Po Czarnkowie chwila na regenerację i 30 maja ostatni przystanek: Gołdap!