Informacje dla nauczycieli

Kolejna edycja 12. edycja Festiwalu Wędrujące Ale Kino! będzie miała formułę online.

A projekcje filmowe zaplanowaliśmy na 18 i 22 października

 

Filmy z 12. edycja WAK! będzie można obejrzeć na platformie, o szczegółach poinformują organizatorzy lokalni.

W seansach mogą wziąć udział szkoły podstawowe zgłoszone przez Organizatorów Lokalnych z miejscowości biorących udział w Festiwalu Wędrujące Ale Kino!

O godzinie seansu decydują sami nauczyciele, po wcześniejszym zalogowaniu się do systemu i wybraniu odpowiedniej grupy wiekowej. Należy pamiętać, że filmy będą dostępne 18 i 22 października.

Filmy można oglądać w przeglądarkach Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Opera, w komputerach z systemami Windows, macOS oraz na urządzeniach z systemem Android. Sugerujemy zainstalowanie najnowszych wersji przeglądarek.

Wymagana minimalna prędkość łącza to 2 Mbps, ale zalecamy korzystać z łącza o prędkości powyżej 10 Mbps.

Jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za pośrednictwem którego oglądający ma dostęp do filmów Festiwalu.

Filmy dostępne są w określonym wyżej dniu projekcji.  Jeśli pojawią się problemy z ładowaniem projekcji, prosimy o odświeżenie strony, zamknięcie nieużywanych zakładek lub zmianę przeglądarki. W przypadku dalszych problemów z odtworzeniem filmu jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: support@wedrujace.alekino.com.
Do wiadomości prosimy dołączyć informację o przeglądarce oraz systemie, z których korzystacie, wynik ze strony fast.com (strona testująca szybkość łącza internetowego), login konta myAleKino! oraz szczegóły dotyczące seansu (tytuł, data projekcji).

W tej edycji przygotowaliśmy karty pracy dla uczniów, mogą Państwo pobrać materiały